Gospodarka - Świat

Tesla pokonuje prognozy Wall Street

Producent elektrycznych samochodów odnotował w III kwartale najwyższe przychody w historii. Po raz drugi firmie udało się wypracować kwartalny zysk powyżej 1 mld USD. Jednak euforii wśród inwestorów nie było.
Foto: AFP

W okresie lipiec–wrzesień przychody Tesli wyniosły 13,76 mld USD w porównaniu z 8,77 mld USD rok wcześniej. Sprzedaż była nieznacznie lepsza od prognoz analityków ankietowanych przez Refinitiv. Spółka wypracowała 1,62 mld USD zysku netto wobec 331 mln USD przed rokiem. Tesla już dziewiąty kwartał z rzędu wypracowała zysk, a po raz drugi w historii wynik przebił 1 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 1,85 USD wobec 1,59 USD prognozowanych przez analityków Refinitiv.

Mimo dobrych wyników notowania Tesli w handlu przed sesyjnym spadały o 1 proc. Od początku roku akcje spółki zdrożały o ponad 22 proc., do 865 USD. Historyczny szczyt notowania osiągnęły w styczniu, na poziomie 900 USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.