Gospodarka - Świat

The New York Times: Linkedin także nie podołał

Linkedin ogłosił, że jeszcze w tym roku zakończy działalność na chińskim rynku z powodu „niesprzyjającego" środowiska biznesowego. W zamian spółka zaoferuje aplikację służącą jedynie do umieszczania ofert pracy.
Foto: AFP

Spółka była jedną z niewielu platform społecznościowych, które podjęły się wyzwania zaistnienia na chińskim rynku. Facebook oraz Twitter są bowiem w Państwie Środka zablokowane od lat, ponad dekadę temu wycofał się stamtąd również Google. Wszystko z powodu systemu znanego jako Great Firewall. Są to specjalne filtry, dzięki którym rządzący mogą utrzymywać cenzurę w sieci.

Zdaniem ekspertów właśnie sprostanie wymogom cenzury jest najtrudniejsze. Rozwojowi platformy nie pomagał również sceptycyzm użytkowników co do publikowania swoich kontaktów. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.