REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Nerwowe negocjacje

Rozpoczęta w czwartek 13. runda amerykańsko-chińskich negocjacji handlowych przyniosła rynkom wiele sprzecznych sygnałów.
Foto: AFP

Chińskiej delegacji przewodniczył wicepremier Liu He. Do zamknięcia tego wydania „Parkietu" wyniki rozmów nie były jeszcze znane, ale na rynkach panowała nerwowa atmosfera. Europejskie indeksy giełdowe balansowały między lekkimi spadkami a niewielkimi wzrostami, a sesja w USA zaczęła się od nieznacznych zwyżek.

Napięcie wokół amerykańsko-chińskich negocjacji zbudował artykuł w „South China Mornig Post" mówiący, że chińska delegacja skróci pobyt w Waszyngtonie do jednego dnia. Rzekomo zdecydowała się na ten krok, bo w trakcie rozmów przygotowawczych Amerykanie naciskali na rozwiązanie kwestii wymuszania transferów technologicznych od zagranicznych spółek w Chinach. Zostało to zdementowane przez Biały Dom.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA