Gospodarka - Świat

The Guardian: Trump traci na szkockich polach

Amerykański prezydent musiał dopłacić 1,3 mln funtów do zadłużonego ośrodka wypoczynkowego Aberdeenshire, bo załamanie cen ropy naftowej zmniejszyło popyt na świadczone tam usługi.
Foto: AFP

W sumie Donald Trump dopłacił do swoich pól golfowych w Szkocji już ponad 150 mln funtów, a ich zeszłoroczne wyniki finansowe jeszcze bardziej zwiększyły straty prezydenta.

O wiele większe i lepiej znane pole naftowe Trumpa w Szkocji Turnberry, które razem z hotelami kupił w 2014 r., też przyniosło pokaźne straty, głównie z powodu częściowego wstrzymania prac remontowych i budowlanych.

Trump w minionym roku zwiększył finansowanie tego ośrodka o 49 mln funtów. W sumie Trump Turnberry winne jest już prezydentowi 112 mln funtów, prawie dwa razy więcej od 63 mln funtów z poprzedniego roku. W sumie nieoprocentowane pożyczki Donalda Trumpa dla obu należących do niego pół golfowych w Szkocji na koniec minionego roku wyniosły 153 mln funtów (200 mln USD). Dochody w 2016 r. spadły o 12,4 proc., a w dodatku zimowe sztormy poważnie uszkodziły mistrzowskie pole z 18 dołkami.


Wideo komentarz