REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: Spada wydajność

W II kwartale wydajność brytyjskich pracowników spadła najbardziej od pięciu lat. Wśród przyczyn wymienia się przede wszystkim coraz większe obawy o skutki niepewności związanej z brexitem dla gospodarki.
Foto: AFP

Krajowy Urząd Statystyczny (ONS) poinformował, że w ciągu trzech miesięcy do końca czerwca wydajność pracy w Wielkiej Brytanii była mniejsza o 0,5 proc. niż w poprzednim kwartale. To największy spadek tego wskaźnika od połowy 2014 r. W dwóch poprzednich kwartałach nie wykazywał on żadnego wzrostu.

Wydajność pracy i inwestycje kurczą się na Wyspach od kryzysu finansowego, a ta tendencja wyraźnie pogorszyła się po referendum w sprawie brexitu. Ekonomiści są przekonani, że przegłosowanie opuszczenia Unii zniechęciło spółki do inwestowania w nowoczesne technologie. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA