Gospodarka - Świat

South China Morning Post: Co dalej z TikTokiem

Prezydent Donald Trump stwierdził, że nie podoba mu się oferta amerykańskiego twórcy oprogramowania Oracle dotycząca TikToka.
Foto: Bloomberg

W czasie gdy Trump udzielał komentarza w tej sprawie, Komisja do spraw Inwestycji Zagranicznych ogłosiła, że fakt mianowania firmy Oracle partnerem technologicznym TikToka nie rozwiązuje problemu bezpieczeństwa danych.

Głównym problemem umowy z Oracle jest fakt zachowania przez ByteDance większościowego pakietu udziałów w aplikacji, co oznacza niezrealizowanie głównego postulatu Trumpa, dotyczącego przejęcia TikToka przez amerykańską spółkę. Umowie nieprzychylni są również m.in. sekretarz stanu Mike Pompeo oraz grupa republikańskich senatorów, która wystosowała list do prezydenta USA, zawierający obawy dotyczące zbyt dużego wpływu chińskiej firmy na aplikację. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.