Gospodarka - Świat

Supercykl złota i srebra

Devlyn Steele, główny ekonomista Augusta Precious Metals zaktualizował swoje 36-miesięczne docelowe ceny złota i srebra do 5000 USD za uncję i 125 USD za uncję.
Foto: Bloomberg

Augusta Precious Metals, wiodący amerykański dostawca złota i srebra dla oszczędzających na emeryturę ogłosił, że główny analityk ekonomiczny firmy, Devlyn Steele, dokonał oceny czynników ekonomicznych i oświadczył, że trwa wielka rotacja w kierunku złota i srebra. Steele przewidział kryzys finansowy w 2008 roku oraz następujący po nim wzrostu cen złota i srebra.

Steele powiedział, że wiele czynników skłania do masowego przejścia od tradycyjnych aktywów do fizycznego złota i srebra, znanych jako bezpieczne przystanie. Zauważył, że metale szlachetne wzrosły dramatycznie w ostatnich miesiącach, ponieważ zarówno Rezerwa Federalna, jak i rząd USA podejmują bezprecedensowe zobowiązania w celu naprawienia pandemicznej gospodarki.

Wyjaśnił, że wiele czynników - w tym zmienny klimat polityczny, nieograniczone luzowanie ilościowe i wyjątkowo niskie oprocentowanie aktywów - praktycznie zmusza oszczędzających na emeryturę do niezawodnych bezpiecznych przystani, takich jak złoto i srebro. „Jesteśmy uwięzieni w od bliskich zera do ujemnych stóp procentowych i ujemnych realnych dochodach" - powiedział.

Według Steele, sfrustrowani inwestorzy „szukają wysokiego ryzyka i wysokich zwrotów, ale poszukują również tradycyjnych bezpiecznych aktywów, takich jak złoto i srebro, które oferują wysokie zwroty, ale także równoważą straty wynikające z niestabilnych rynków i inflacji".

Steele, członek programu analitycznego Harvard Business School powiedział, że dokładnie obserwuje to, co większość ludzi uważa za niezwykłe zmiany gospodarcze, które miały miejsce podczas pandemii. Doszedł do wniosku, że kraj jest na początku kolejnego historycznego złotego i srebrnego supercyklu, który będzie trwał latami.

Steele niedawno zaktualizował swoje 36-miesięczne docelowe ceny złota i srebra do 5000 USD za uncję i 125 USD za uncję. Gdyby ceny złota i srebra osiągnęły te cele, oznaczałoby to wzrost cen złota i srebra odpowiednio o 150 i 350 proc. w stosunku do obecnych poziomów.

„Trwa wielka rotacja cen złota i srebra i nie ma powodu, aby tego przegapić" - powiedział Steele. „To doniosłe wydarzenie i chcę się upewnić, że wszyscy o nim wiedzą".

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.