Gospodarka - Świat

National Post: Ruch wesprze przyszłe zmiany

PayPal zezwoli na kupno i sprzedaż m.in. bitcoinów w Wielkiej Brytanii. Dotychczas tego typu usługi dostępne były jedynie w USA.
Foto: Adobestock

Według firmy oferującej usługi płatnicze, tego typu wdrożenie może oswoić klientów z nowymi aktywami oraz przygotować podstawy do handlu kryptoaktywami opracowywanymi przez światowe banki centralne. – Będziemy ściśle współpracować z brytyjskimi regulatorami, aby odcisnąć swoje piętno na tym, jak w przyszłości wyglądać będzie rynek kryptowalut – stwierdził Jose Fernandez, wiceprezes PayPala do spraw technologii blockchain i kryptowalut.

Oprócz bitcoina klienci będą mogli handlować ethereum, litecoinem oraz bitcoinem cash. Kryptoaktywa będzie można nabywać za pośrednictwem portfela PayPal online bądź w aplikacji mobilnej. Nowa usługa ma zostać udostępniona w tym tygodniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.