REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Bankierzy muszą się odnaleźć na rynku

Banki inwestycyjne z Wall Street, które do tej pory zarabiały na transakcjach fuzji i przejęć oraz IPO, muszą się teraz dostosować do zmian na rynku. Na celownik wzięły doradzanie przy transakcjach sprzedaży akcji spółek portfelowych.
Foto: Bloomberg

Z powodu pandemii wiele firm wstrzymało plany dotyczące przejęć i pierwszych ofert publicznych. Jak wynika z danych Bloomberga, wartość transakcji IPO w USA spadła od początku roku o 33 proc., do 22 mld USD. Z kolei wartość fuzji i przejęć spadła o 62 proc., do 241 mld USD.

Spadek liczby transakcji spowodował, że zyski bankierów z Wall Street stopniały. W celu zrekompensowania strat instytucje rozpoczęły doradzanie spółkom, które z powodu pandemii szukają środków, aby utrzymać płynność, i sprzedają posiadane pakiety akcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA