Gospodarka - Świat

The Independent: Nie dla klimatu

Niemal 80 proc. akcjonariuszy naftowego giganta BP sprzeciwiło się uchwale dodanej na prośbę jednego z inwestorów, dotyczącej ustalenia długoterminowych celów redukcji emisji CO2.
Foto: AFP

Do odrzucenia uchwały namawiał także zarząd BP. – Jeszcze dwa lata temu za przyjęciem uchwały dotyczącej ustalenia limitów głosowało jedynie 8 proc. akcjonariuszy. Miejmy nadzieję, że inwestorzy, którzy w tym roku sprzyjali wprowadzeniu zmian, zmuszą firmę do realizacji ambitnych celów, zgodnych z porozumieniem paryskim – stwierdził Mark van Ball, przedstawiciel Foolow This, czyli inwestora, który wniósł uchwałę. Zdaniem zarządu przyjęta strategia zakładająca osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. jest zgodna z międzynarodowymi standardami i nie ma planów jej zmiany. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.