Gospodarka - Świat

The Guardian: Czas euforii

W całej Anglii społeczeństwo świętuje pierwsze zniesienie ograniczeń związanych z pandemią.
Foto: AFP

Pokazują to m.in. dane dotyczące rezerwacji w restauracjach w kwietniu, które osiągnęły 80 proc. poziomu odnotowanego w analogicznym okresie 2019 r. Zdaniem wielu restauratorów oraz prowadzących bary sprzedaż osiągnęła poziomy wypracowywane jedynie w święta. Zwiększa się również liczba samochodów na ulicach, a natężenie ruchu w pierwszym tygodniu kwietnia osiągnęło niemal taki sam poziom jak w lutym 2020 r. Rośnie też sprzedaż alkoholu i przekąsek, które są szczególnie popularne przy spotkaniach towarzyskich. Co ważne, pracodawcy znowu zwiększają zatrudnienie. Choć pracę najłatwiej znaleźć w odbudowującym się sektorze gastronomicznym, to w I kw. znacząco podskoczyła liczba ogłoszeń od instytucji finansowych. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.