Gospodarka - Świat

Londyńskie City znów zatrudnia na potęgę

Liczba wolnych etatów w branży finansowej w Londynie wzrosła w pierwszym kwartale aż o 70 proc. w porównaniu z ostatnim kwartałem 2020 r. – mówią dane firmy Morgan McKinley. Tymczasem liczba szukających pracy w tym sektorze zwiększyła się tylko o 4,8 proc. kw./kw.
Foto: Bloomberg

Ludzie zmieniający pracodawców w londyńskiej branży finansowej mogli liczyć w pierwszym kwartale na 18 proc. podwyżki. To najlepszy wynik od roku.

– Widzimy, że sektor podnosi się szybciej, niż oczekiwaliśmy. 70-proc. wzrost dostępnych etatów w ciągu kwartału jest zachęcający i sugeruje, że wychodzimy na prostą po kryzysie. Rośnie optymizm, a to napędza wzrost zatrudnienia. Banki są znów w trybie ekspansji i widać duży apetyt na zatrudnianie doświadczonych profesjonalistów – twierdzi Hakan Enver, dyrektor zarządzający w Morgan McKinley.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.