Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ekonomiści amerykańskiego banku inwestycyjnego przyznają, że obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa i działalnością gospodarczą nadal stanowi wyzwanie w całej strefie euro. „Liczba nowych zakażeń jest nadal wysoka, strefa euro pozostaje w tyle za Wielką Brytanią pod względem rozpowszechniania szczepionek, a rządy niedawno rozszerzyły środki ograniczające rozpowszechnianie wirusa. W rezultacie inwestorzy pozostają dość pesymistycznie nastawieni co do perspektyw odbicia w Europie. Uważamy, że ten sceptycyzm jest przesadzony i widzimy trzy powody rosnącego zaufania do naszego poglądu, że strefa euro gwałtownie odbije w nadchodzących miesiącach" – uważają analitycy Goldman Sachs.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Inflacja konsumencka w USA okazała się w czerwcu nieco wyższa od prognoz, ale inflacja bazowa była już piąty miesiąc z rzędu niższa od oczekiwanej.
W czasie wojny handlowej wypowiedzianej światu przez Donalda Trumpa inwestorzy poszukują bezpiecznych przystani dla swoich pieniędzy. Kuszącą alternatywą okazało się srebro. Popyt na kruszec jest tak duży, że jego cena jest najwyższa od 14 lat.
Jak wynika z najnowszego badania globalnych zarządzających funduszami przeprowadzonego przez Bank of America, nastroje inwestorów gwałtownie wzrosły w lipcu, osiągając najwyższy poziom od lutego.
Gospodarka Chin powiększyła się w drugim kwartale nieco bardziej niż oczekiwano. Wojna handlowa z USA nie przyniosła jej katastrofy.
Inwestorzy bagatelizują weekendowe sygnały zza oceanu i uznają, że działania gospodarza Białego Domu to tylko taktyka negocjacyjna i koniec końców cła nie będą tak wysokie. Pytanie, czy to dość proste założenie przetrwa próbę czasu.
Koszty opieki zdrowotnej pochłaniają coraz większą część dochodów gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wydają obecnie na opiekę zdrowotną więcej niż na artykuły spożywcze czy mieszkanie.