Gospodarka - Świat

Gwałtowne odbicie w kolejnych miesiącach

Mimo że obecna sytuacja w strefie euro jest gorsza niż w innych gospodarkach, Goldman Sachs jest optymistycznie nastawiony do perspektyw. W regionie już w lipcu może być zaszczepiona połowa populacji, a PKB wróci do stanu sprzed pandemii pod koniec roku.
Foto: Bloomberg

Ekonomiści amerykańskiego banku inwestycyjnego przyznają, że obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa i działalnością gospodarczą nadal stanowi wyzwanie w całej strefie euro. „Liczba nowych zakażeń jest nadal wysoka, strefa euro pozostaje w tyle za Wielką Brytanią pod względem rozpowszechniania szczepionek, a rządy niedawno rozszerzyły środki ograniczające rozpowszechnianie wirusa. W rezultacie inwestorzy pozostają dość pesymistycznie nastawieni co do perspektyw odbicia w Europie. Uważamy, że ten sceptycyzm jest przesadzony i widzimy trzy powody rosnącego zaufania do naszego poglądu, że strefa euro gwałtownie odbije w nadchodzących miesiącach" – uważają analitycy Goldman Sachs.

Pierwszym powodem jest fakt, że w całej strefie euro tempo nowych przypadków koronawirusa uległo spowolnieniu, szczególnie we Włoszech, i zaczęło spadać w Niemczech.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.