Gospodarka - Świat

IPO Deliveroo jeszcze w marcu?

Cena sprzedawanych w ofercie publicznej akcji brytyjskiej spółki Deliveroo specjalizującej się w dostawie jedzenia zostanie ustalona w przedziale 3,9–4,6 funtów.
Foto: Bloomberg

Oznacza to, że na inwestorów czekają papiery o maksymalnej wartości 1,77 mld funtów, natomiast kapitalizacja firmy może sięgnąć 8,8 mld funtów. Byłaby to największa oferta na tamtejszym parkiecie od września, kiedy to THG zaoferowało akcje warte 1,88 mld funtów.

Deliveroo podało również, że całkowita wartość zamówień jedzenia na platformie spółki w styczniu i lutym na brytyjskim rynku podskoczyła względem analogicznego okresu 2020 r. o ponad 130 proc. Na rynkach azjatyckim czy australijskim wzrost również był trzycyfrowy. Takie wyniki mają zapowiadać dalszy dynamiczny rozwój firmy oraz potwierdzać rosnący trend zamawiania jedzenia z dostawą do domu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.