REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Deutsche Bank znów wypłaca premie

Deutsche Bank po raz pierwszy od czterech lat wypłacił premie swoim menedżerom. Wynagrodzenie jego prezesa Christiana Sewinga za 2018 r. wyniosło 7 mln euro, a to oznacza, że był jednym z najlepiej wynagradzanych menedżerów w europejskiej bankowości.
Foto: AFP

Prezes Deutsche Banku zarobił w 2018 r. więcej niż np. prezesi HSBC czy Barclaysa, ale mniej niż Tidjane Thiam, prezes Credit Suisse, który dostał 12,65 mln franków szwajcarskich. Sewing zaczął kierować Deutsche Bankiem w kwietniu 2018 r. Pod jego rządami bank wypracował pierwszy zysk netto od czterech lat i rozpoczął rozmowy o fuzji z Commerzbankiem.

Kadra menedżerska Deutsche Banku dostała za 2018 r. łącznie 55,7 mln euro wynagrodzeń (licząc wraz z premiami), gdy za 2017 r. 29,8 mln euro. Informacje o tak dużym wzroście zarobków menedżerów Deutsche Banku mogą wywołać duże kontrowersje, gdyż bank ten w ostatnich latach zwolnił tysiące pracowników i szykuje się do kolejnych cięć zatrudnienia w związku z fuzją z Commerzbankiem. Powodów do radości nie mają też akcjonariusze. Przez ostatnie 12 miesięcy akcje Deutsche Banku straciły około 40 proc.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA