Gospodarka - Świat

Financial Times: Ulga dla wytwórców whisky

Stany Zjednoczone zawieszają cła na brytyjskie produkty, m.in. whisky, sery czy kaszmir.
Foto: Adobestock

Czteromiesięczne zawieszenie ma pomóc w wypracowaniu długoterminowego porozumienia. Cła na powyższe produkty zostały nałożone w odwecie za dotacje udzielone europejskiemu producentowi samolotów Airbusowi. Wraz z początkiem tego roku Wielka Brytania zniosła cła na produkty amerykańskie. Opłaty nałożone przez USA szczególnie uderzyły w producentów szkockiej whisky, ponieważ kraj zza Atlantyku jest dla nich kluczowym rynkiem zbytu. W 2019 r. z powodu taryf odnotowano straty w wysokości 0,5 mld funtów. – Zniesienie ceł to fantastyczna wiadomość, ponieważ zacieśniamy re­lacje handlowe ze Stanami Zjednoczonymi i pracujemy nad odbudową po pandemii – podsumował premier Boris Johnson. W dalszym ciągu taryfy obowiązują wobec UE. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.