Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Cięcia podatków, planowany wzrost wydatków budżetowych oraz zmniejszanie sumy bilansowej przez Fed doprowadzą w tym roku do silnego wzrostu potrzeb pożyczkowych amerykańskiego rządu federalnego. Analitycy Deutsche Banku szacują, że Departament Skarbu może wyemitować w tym roku nawet 1,15 bln USD długu, gdy przez cały 2017 r. wyemitował 559 mld USD. Podobne prognozy przygotowali analitycy Wells Fargo. Spodziewają się oni, że zarówno w 2018, jak i w 2019 r. Departament Skarbu wyemituje dług wart około 1 bln USD. Czy popyt na rynku okaże się jednak wystarczająco duży, by wchłonąć tak wielką górę długu?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Microsoft zwolni około 9000 pracowników. Ta zmiana dotknie około 4 proc. globalnej siły roboczej spółki w różnych zespołach, regionach geograficznych i na różnych poziomach doświadczenia.
Amerykański prezydent grozi Krajowi Kwitnącej Wiśni cłami dochodzącymi nawet do 35 proc. Japoński premier ma natomiast słabą pozycję negocjacyjną i musi się martwić o wybory.
Dobre wyniki stress-testów przeprowadzonych przez Fed pozwoliły gigantom finansowym z Wall Street mocniej dzielić się zyskami z akcjonariuszami.
Akcje koncernu stały się rekordowo drogie. Inwestorów wyraźnie cieszy strategia Zuckerberga.
Według wstępnych danych Eurostatu inflacja w strefie euro wzrosła do 2 proc. w czerwcu, co oznacza, że ceny konsumpcyjne w strefie wspólnej waluty są obecnie zgodne z celem Europejskiego Banku Centralnego, wynoszącym właśnie 2 proc.
Amerykanie zaciskają pasa, ponieważ obawy dotyczące taryf, inflacji, bezpieczeństwa pracy i zmienności rynku skłoniły wielu konsumentów do ograniczenia wydatków i zwiększenia oszczędności, twierdzą eksperci finansowi.