REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: Brytyjczycy na wyprzedażach

Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii wzrosła w styczniu o 0,9 proc. po spadku o 0,6 grudniu, niespodziewanym w sezonie świątecznych zakupów.
Foto: Adobestock

Styczniowe wyniki robią tym większe wrażenie, że Brytyjczycy wydali aż o 5,7 proc. mniej na benzynę i olej napędowy i był to największy spadek od marca 2015 r.

Ale mieszkańcy Wysp i turyści z nawiązką wykorzystali okazje na wyprzedażach, kupując masowo odzież i obuwie, co w sumie dało wzrost sprzedaży.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA