Gospodarka - Świat

Goldman Sachs. Surowce pozostaną na fali

Bank z Wall Street uważa, że w obliczu bieżącej globalnej sytuacji gospodarczo-politycznej surowce pozwolą nie tylko skutecznie chronić kapitał, ale również przynieść wysokie stopy zwrotu.
Foto: Adobestock

Jak przyznaje Goldman Sachs, w ubiegłym roku spośród wszystkich aktywów tylko kryptowaluty przyniosły wyższą stopę zwrotu niż surowce. Hossa na tym rynku będzie kontynuowana w 2022 r., a wpływ na to będzie miała m.in. wysoka inflacja, rosnące stopy procentowe, niedobory, kryzys energetyczny czy nabierająca tempa dekarbonizacja.

Specjaliści przyznają również, że na razie stosunkowo niewielu inwestorów zwraca uwagę na surowce.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.