Giełda

Koniec korekty w Europie?

Indeksy na Starym Kontynencie wyraźnie odbiły po ostatnich spadkach. Ten tydzień może być najlepszy dla europejskich giełd od siedmiu miesięcy.
Foto: Bloomberg

Stoxx Europe rośnie dziś o 0,25 proc., a od początku tygodnia zyskał już 2,3 proc. Jeśli taki wynik zostanie utrzymany do końca sesji, będzie to najlepszy tydzień dla europejskich spółek od marca.

We wrześniu niemiecki DAX wypracował ujemną stopę zwrotu, a spadki były kontynuowane również na początku października. Po tym jak indeks osiągnął dołek 6 października, rozpoczęło się odbicie. Od tego czasu DAX wzrósł już o 3,6 proc. i w piątek kontynuuje odbicie.

Na początku piątkowej sesji Hugo Boss rósł o 3,8 proc. po tym, jak podniósł swoje prognozy na bieżący rok po odbiciu zysków za trzeci kwartał dzięki silnemu popytowi w Europie i obu Amerykach.

Francuska firma hostingowo-chmurowa OVHcloud zyskała 1,8 proc. podczas debiutu na paryskiej giełdzie. Francuski CAC 40 rośnie o 0,4 proc. i jest najwyżej od połowy września.

Z kolei brytyjski FTSE 100 zyskuje dziś 0,25 proc. i jest najwyżej od sierpnia.

Wyraźnie rosną również notowania banków. Stoxx Europe Banks zyskuje ponad 1,5 proc. Inwestorzy liczą, że również banki w Europie odnotują dobre wyniki za III kwartał. Pożyczkodawcy z Wall Street, którzy przedstawili raporty za miniony kwartał wypracowali wyższe wyniki od prognoz.

Na tle Europy kontrastuje dziś jednak WIG20. Polski indeks blue chips traci 0,5 proc. i jest jednym z nielicznych, które świecą na czerwono.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.