Giełda

Lekkie zwyżki na otwarciu

Sesja w środę rozpoczyna się od wzrostu WIG20 o około 0,4 proc., co jest kontynuacją odreagowania z poprzedniego dnia.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

WIG20 stara się odrobić duże poniedziałkowe straty. Spadki ograniczyły się wówczas do okolic 2200 pkt, gdzie wypada także dołek z połowy czerwca. Wtorek przyniósł lekkie odbicie, zatem możemy mówić o formacji podwójnego dołka. Jak na razie więc WIG20 porusza się w trendzie bocznym. W gronie dużych spółek najsłabszy jest dziś PKN Orlen. Akcje petrochemicznego przedsiębiorstwa zniżkują o prawie 4 proc. Na czerwono jeszcze JSW i Dino Polska. Na czele zestawienia z rana jest Mercator z ponad 2-proc. zwyżką. Zyskują także wszystkie banki.

Podobne zwyżki jak WIG20 notują także mWIG40 i sWIG80.

Na innych europejskich rynkach również przeważa kolor zielony, jednak w czołówce nie znajdziemy niemieckiego DAX, który zyskuje jedynie 0,14 proc.

Tymczasem sesja na Wall Street zakończyła się silnymi zwyżkami S&P500 oraz Nasdaq, które zdołały odrobić już poniedziałkową przecenę. Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych utrzymywały się przy poziomie 1,20 proc.

Na rynku walut złoty dalej traci na wartości. Dolar kosztuje już ponad 3,91 zł, a euro zbliża się do 4,60 zł. Z kolei bitcoin wraca powyżej 30 tys. dolarów.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.