REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Z rynku: Rockbridge TFI redukuje pozycję w PBKM

Fundusze zarządzane i reprezentowane przez Rockbridge TFI zmniejszyły zaangażowanie w PBKM z 10,94 do 0,91 proc. ogólnej liczby głosów.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

¶ „Na sytuację w naszym regionie, w tym na postrzeganie warszawskiej giełdy, negatywnie wpływa wyraźne już spowolnienie w gospodarce strefy euro, a głównie niemieckiej, zaś w skali globalnej niepokój budzi odwrócenie krzywej rentowności amerykańskich obligacji, które w przeszłości z dużą trafnością pozwalało spodziewać się recesji. Sygnały ostrzegawcze rynek długu wysyła już od kilku miesięcy, a w sierpniu ujawniły się one w najbardziej klasycznej formie, czyli w postaci zejścia rentowności obligacji dziesięcioletnich poniżej rentowności papierów dwuletnich" – ocenia Janusz Dublas, dyrektor ds. relacji z klientem w AgioFunds TFI.

¶ „Niezmiennie słabnące dane makroekonomiczne skłaniają coraz bardziej rządy i banki centralne w poszczególnych państwach do przygotowywania działań pobudzających wzrost. Skala luzowania polityki monetarnej na świecie jest już znacząca, a wrzesień powinien dostarczyć kolejnych działań. Nie ustępują też spekulacje o stymulusie fiskalnym w Niemczech" – zauważa Paweł Homiński, członek zarządu Noble Funds TFI.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA