REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Czystka w KNF. Ze stanowiskiem żegna się Ilona Pieczyńska–Czerny

Kolejna, zaskakująca, zmiana kadrowa w Komisji Nadzoru Finansowego. Jak dowiedział się „Parkiet” ze stanowiskiem dyrektora departamentu spółek publicznych pożegnała się Ilona Pieczyńska–Czerny.

Ilona Pieczyńska – Czerny

Foto: materiały prasowe

Pieczyńska–Czernych z nadzorem związana była od ponad 20 lat. Od 2010 r. pełniła funkcję dyrektor departamentu spółek publicznych w KNF, zajmującego się weryfikacją prospektów emisyjnych, nadzorem nad ofertami publicznymi, nadzorem i nadużyciami w obszarze sprawozdawczości finansowej emitentów z rynku regulowanego oraz nadzorem nad informacjami poufnymi. Wcześniej przez kilka lat była dyrektorem departamentu postępowań, który był odpowiedzialny za prowadzenie spraw dotyczących naruszeń przepisów prawa o charakterze karnym i administracyjnym. Od 2016 r. pełniła była także członkiem Komisji Nadzoru Audytowego.

Pełniącym obowiązki dyrektora departamentu spółek publicznych jest obecnie Agnieszka Bogaj-Gryglicka.

Karuzela kadrowa w KNF trwa więc w najlepsze. W czwartkowym „Parkiecie" informowaliśmy, że w ostatnim czasie z urzędem pożegnał się również Robert Wąchała, który przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora departamentu nadzoru obrotu, a ostatnio kierował pracami departamentu rozwoju rynku finansowego. Wąchała podobnie, jak Pieczyńska – Czerny związany był z Komisją ponad 20 lat.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA