REKLAMA
REKLAMA

Felietony

Ostatni felieton o komitetach audytu?

Zainspirowany opublikowanym kilka dni temu na łamach Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet" felietonem prezesa Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych postanowiłem zrobić analogię do innej regulacji, która analogicznie jak MAR, dotknie spółek giełdowych. A ponieważ temat jest równie ważny – to i korzystam ze sprawdzonego tytułu felietonu.

Piotr Rybicki ekspert corporate governance

Foto: Archiwum

Mowa o nowelizacji ustawy o biegłych rewidentach, która to na nowo zdefiniuje funkcjonowanie komitetów audytu w jednostkach zainteresowania publicznego. Tryb wdrażania nowelizacji ustawy o biegłych rewidentach jest łudząco podobny do tego, jaki przeszła MAR-owska ustawa o ofercie i o obrocie.

 Podobnie – w 2014 roku – pojawiło się unijne rozporządzenie (w przypadku komitetów audytu to 537/2014), podobnie – w 2016 roku – weszło w „europejskie życie" (17 czerwca 2016), i podobnie – jako kraj – nie wdrożyliśmy w terminie przepisów w życie (i nadal tego nie uczyniono). Na tym podobieństwa się chyba kończą.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA