REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

Rentowność jeszcze wzrośnie

Skonsolidowany zysk netto CEZ, czeskiego giganta energetycznego notowanego też na GPW, sięgnął w II kwartale 2,9 mld koron (486,3 mln zł). To o 2,5 mld CZK więcej niż przed rokiem. Wynik EBITDA wyniósł 12,8 mld CZK (2,1 mld zł) względem 9,4 mld CZK (1,6 mld zł) rok wcześniej.
Foto: Bloomberg

Przychody grupy wynosiły 48,2 mld CZK i były wyższe o 8,2 mld CZK niż w II kwartale ubiegłego roku.

Po I półroczu CEZ miał 11,2 mld CZK zysku netto, o 45 proc. więcej niż w I połowie 2018 r. Przychody ze sprzedaży w I półroczu wyniosły zaś 100 mld CZK i były wyższe o 13,7 mld CZK niż na koniec czerwca ubiegłego roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA