Reklama

Andrzej Duda w USA. Czy Amerykanie pomogą nam wybudować elektrownię jądrową?

Zaplanowana na 24 czerwca wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA raczej nie skończy się spektakularnym sukcesem w obszarze energetyki jądrowej.

Publikacja: 24.06.2020 05:07

Andrzej Duda w USA. Czy Amerykanie pomogą nam wybudować elektrownię jądrową?

Foto: Bloomberg

Z naszych informacji wynika, że wbrew wcześniejszym oczekiwaniom prezydentowi nie będzie towarzyszyć Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Spekulowano, że jednym z głównych tematów poruszonych w Waszyngtonie miałaby być pomoc Amerykanów w budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, a także kwestia dostaw amerykańskiego gazu. Ponoć na spotkanie polskiego prezydenta w Białym Domu miała nalegać amerykańska firma Westinghouse, która liczy na kontrakt jądrowy na naszym rynku.

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Energetyka
Giełdowe spółki zgarną miliardowe wsparcie na magazyny energii
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Energetyka
Przełomowa decyzja. Bruksela godzi się na pomoc publiczną dla polskiego atomu
Energetyka
Trzęsienie ziemi w PGE. Prezes energetycznego koncernu Dariusz Marzec odwołany
Energetyka
Wkrótce finał losów dystrybucji. Spółki gotowe do rozmów
Materiał Promocyjny
Mokotów z wyższej półki. Butikowe projekty mieszkaniowe SGI
Energetyka
Orlen sukcesywnie skupuje akcje Energi. W tle raport o wartości spółki
Energetyka
W PGE zmiana członków rady nadzorczej
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama