Energetyka

Photon Energy sprzedaje akcje

Dziś rozpoczęła się oferta sprzedaży istniejących akcji Photonu Energy głównie inwestorom kwalifikowanym. Pomoże to spółce m.in. w realizacji strategii rozwoju na lata 2021 – 2024. Notowania spółki spadają dziś o 2,9 proc., do 13,4 zł.
Foto: Bloomberg

Grupa Photon Energy dostarcza rozwiązania w zakresie energii słonecznej i czystej wody na całym świecie. W ramach transakcji sprzedanych może być maksymalnie do około 11,74 mln istniejących akcji, stanowiących 19,57 proc. Kapitału.

Rolę globalnego koordynatora i prowadzącego księgę popytu w procesie oferty pełni Ipopema Securities. Photon Energy oczekuje się, że oferta zostanie zamknięta do końca przyszłego tygodnia.

Wpływy ze sprzedaży do 7 mln akcji mają być przeznaczone na realizację strategii, a ze sprzedaży do 1,14 mln akcji na realizację skupu akcji pracowniczych. Do 3,6 mln akcji planują sprzedać główni akcjonariusze spółki, tj. Solar Future Coöperatief oraz Solar Power to the People Coöperatief.

- W celu zapewnienia finansowania niezbędnego do realizacji strategii grupy, zarząd zamierza zaoferować inwestorom do 7 mln posiadanych akcji własnych. Wpływy ze sprzedaży akcji zostaną przeznaczone przede wszystkim na inwestycje w przygotowanie nowych projektów fotowoltaicznych oraz wykonanie projektów doprowadzonych do fazy „gotowości do budowy - stwierdził Georg Hotar, prezes Photonu Energy.

Przypomnijmy, że w ramach realizacji strategii, do końca 2024 r. spółka planuje m.in. rozszerzyć moc portfela własnych elektrowni fotowoltaicznych z aktualnych 74,7 MWp, do co najmniej 600 MWp. Ponadto, spółka zamierza zwiększyć portfel projektów fotowoltaicznych w przygotowaniu do 1,5 GWp oraz rozbudować portfolio elektrowni obsługiwanych w ramach odnogi O&M (obsługa i utrzymanie ruchu instalacji) do 1,0 GWp w porównaniu z 300 MWp aktualnie.

Zarząd spółki zakłada, że efektem realizacji strategii będzie osiągnięcie w 2024 r. 5-krotności wartości EBITDA z 2020 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.