Energetyka

Unimot rozwija fotowoltaikę

Pierwsze przychody z inwestycji w panele słoneczne mogą się pojawić jeszcze w tym roku.

Adam Sikorski, prezes Unimotu.

Foto: materiały prasowe

Zarząd Unimotu, zgodnie z prowadzoną polityką, powinien w tym roku rekomendować przeznaczenie do podziału pomiędzy akcjonariuszy co najmniej 30 proc. jednostkowego zysku spółki. Gdyby na takim minimalnym poziomie uchwalono dywidendę, to na każdą akcję przypadłoby mniej niż 1,97 zł, które wypłacono w ubiegłym roku. Zarząd zdaje się jednak dążyć do tego, by wypłata była wyższa. – Będziemy się starali, aby dywidenda była zbliżona do ostatnio wypłaconej – mówi Adam Sikorski, prezes Unimotu.

Nowe projekty

W tym roku grupa mocno stawia na rozwój biznesu fotowoltaicznego. Budowę pierwszych farm o mocy 32 MW w okolicach Stargardu (woj. zachodniopomorskie) zamierza rozpocząć do końca II kwartału. Jeśli ten cel uda się zrealizować, to jeszcze w tym roku powinny one przynieść grupie pierwsze przychody. W II kwartale Unimot powinien też uzyskać wszystkie pozwolenia na budowę dla tego projektu. W jego ramach dotychczas zaplanowano wybudowanie instalacji o łącznych mocach sięgających 108 MW. Spółka jest jednak w trakcie ich zwiększania do 120 MW.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.