Debiuty

Worek z ofertami publicznymi powoli się rozwiązuje

W ubiegłym roku na GPW zadebiutowało 19 spółek. Zwyżkujące od kilku tygodni indeksy teoretycznie powinny przyciągnąć debiutantów, ale na razie szturmu nie widać.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

W KNF kilkanaście postępowań o zatwierdzenie prospektu nadal jest zawieszonych. Zdaniem ekspertów, jeśli z powodzeniem zadebiutuje duża, ciekawa spółka, to worek z IPO się rozwiąże.

Foto: GG Parkiet

Takim kandydatem jest sieć sklepów Dino, która czeka na zatwierdzenie prospektu. Oferta publiczna ma objąć 49 proc. jej akcji, których wartość – zdaniem analityków – może sięgnąć nawet 2 mld zł. Za wcześnie, by przesądzać, czy IPO zakończy się powodzeniem, ale analitycy przyznają, że sama spółka i segment, w którym działa, są ciekawe. Szykuje się też IPO Raiffeisen Bank Polska. Na parkiet wybiera się również sieć handlowa Mila. Jej prospekt trafi do KNF jeszcze w tym półroczu. Potencjalnym debiutantem jest Aidem Media, czyli spółka wchodząca w skład ATM Grupy. Na główny parkiet powinny się przenieść z NewConnect: Cloud Technologies, Bloober Team, Morizon czy T-Bull. Może także dojść do kilku debiutów firm z zagranicy. kmk

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.