REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Crowdfunding

Branża bierze sprawy regulacji w swoje ręce

Finansowanie społecznościowe staje się w Polsce z roku na rok bardziej popularne. Polacy chętnie angażują się we wspieranie przez internet projektów indywidualnych, biznesowych czy akcji charytatywnych.
Foto: Adobestock

Rozkwit przeżywa również crowdfunding udziałowy. Dzięki jednej z wiodących platform na polskim rynku, Beesfund, spółki zebrały w I połowie roku ponad 14,3 mln zł, co oznacza wzrost aż o 2356 proc. rok do roku.

Rozwój crowdfundingu w Polsce nie idzie jednak w parze z dostosowywaniem regulacji prawnych. Brakuje dedykowanych regulacji, a co za tym idzie – przy crowdfundingu stosuje się przepisy różnych aktów prawnych. W efekcie pojawiają się wątpliwości interpretacyjne dotyczące stosowania poszczególnych przepisów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA