Crowdfunding

Spółki przy wsparciu Crowdway pozyskały ok. 70 mln zł do połowy lipca br.

Spółki prowadzące emisje akcji przy wsparciu platformy crowdinvestingowej Crowdway do połowy lipca 2021 roku pozyskały ponad 70 mln zł finansowania, podała platforma.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

"Rynek crowdfundingu udziałowego w Polsce jest na wznoszącej fali. Każdy rok przynosi informacje o kolejnych rekordach, co świadczy o wzroście popularności tą formą inwestycji zarówno ze strony perspektywicznych biznesów, jak i inwestorów. Cieszymy się z rezultatów obranej przez Crowdway drogi jakościowego doboru emitentów współpracujących z naszą platformą. Wierzymy, że zmiany w prawie przysłużą się do dalszego rozwoju i popularyzacji tej metody finansowania przedsiębiorstw" - powiedział dyrektor operacyjny Crowdway Marcel Rowiński, cytowany w komunikacie.

Od momentu uruchomienia platforma Crowdway wspierała 37 emisji akcji. Zakończono 31 emisji, z czego 21 zebraniem całej wnioskowanej kwoty. W tym czasie inwestorzy społecznościowi dokonali niemal 15 000 inwestycji na średnią kwotę 4 866 zł. Największa jednorazowa inwestycja wyniosła 700 000 zł, a druga w kolejności 500 000 zł, podkreślono.

Crowdway wspiera emisje akcji spółek z różnych branż. Na platformie promowane były zakończone pełnym sukcesem projekty Janusza Palikota, w tym Tenczyńska Okovita, Alembik Polska czy Tenczynek Bezalkoholowe. Wśród emitentów znalazły się też Farmy Fotowoltaiki z branży OZE czy polska marka wegańskiej czekolady Las Vegan's. Platforma wspierała także popularne browary, jak Browar za Miastem czy e-commerce jak Akardo, Pora na Pola czy Coffeedesk.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.