REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Śnieżka wypłaci dywidendę

Po przeanalizowaniu sytuacji płynnościowej, zamierzeń inwestycyjnych, a także możliwego wpływu pandemii Covid-19 na przyszłą kondycję spółki, zarząd Śnieżki zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku netto osiągniętego w 2019 roku na takim samym poziomie, jak w poprzednim roku.
Foto: materiały prasowe

Propozycja zakłada przeznaczenie na dywidendę 32,8 mln zł, co daje wpłatę 2,60 zł na jedną akcję. Przy obecnym kursie oznacza stopę dywidendy na poziomie ok. 3,3 proc. Ostateczną decyzję o podziale zysku za 2019 rok podejmie walne zgromadzenie Śnieżki.

– Całemu zarządowi zależało, żeby, pomimo nadzwyczajnej sytuacji, kontynuować dotychczasową politykę dywidendową Śnieżki. Po gruntownej analizie różnych scenariuszy rozwoju sytuacji w związku z trwającą pandemią Covid-19, ocenie sytuacji płynnościowej oraz oszacowaniu potrzeb inwestycyjnych na ten rok uznaliśmy, że możemy zarekomendować akcjonariuszom wypłatę dywidendy -  komentuje Piotr Mikrut, prezes Śnieżki.

Pogorszenie perspektyw rozwoju wywołane pandemią Covid-19 wymusiło na wielu spółkach zmianę priorytetów. W sytuacji oczekiwanego spadku obrotów w wielu branżach zarządy firm stawiają na zabezpieczenie płynności finansowej. Część spółek, dotąd co roku dzielących się zyskiem z akcjonariuszami, ogłosiła, że zawiesza w tym roku wypłatę dywidendy, a spora grupa firm skłania się ku takiej decyzji. Wśród firm przemysłowych z warszawskiej giełdy, które w tym roku zrezygnowały z wypłaty są m. in. Alumetal, Arctic Paper, Famur, Mangata czy Wielton.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA