REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Śnieżka z pozytywną oceną

Zdaniem analityków Domu Maklerskiego BDM akcje producenta farb i lakierów są niedowartościowane. Dlatego rekomendują akumulowanie papierów spółki, wyceniając je po 72,30 zł.
Foto: materiały prasowe

Rekomendacja została wydana przy cenie rynkowej wynoszącej 67 zł. Na zamknięciu piątkowej sesji za akcje Śnieżki płacono na giełdzie 69,50 zł.

Autorzy rekomendacji zwracają uwagę, że ostatnie kwartały nie rozpieszczały wynikowo inwestorów (słabe dynamiki sprzedaży, presja surowcowa czy wzrost efektywnej stopy podatkowej)., a dodatkowo obecny i planowany wzrost nakładów inwestycyjnych przekłada się na ograniczenie poziomu dywidendy. - Część inwestycji jest już jednak bliska ukończenia, co powinno procentować w kolejnych latach (rozbudowa mocy - możliwość szerszego wyjścia na rynki zagraniczne). Swoje dołożyć powinna także za ok. dwa lata inwestycja w usprawnienie logistyki - wskazują analitycy.

W krótszym terminie analitycy przekonują, że podwyżki cen farb są systematycznie wdrażane na rynek, a po stronie głównego surowca (biel tytanowa) presja na dalsze podwyżki wydaje się być ograniczona.- Spodziewamy się wyraźnie lepszych rdr wyników za drugi kwartał 2018 roku. W całym roku zakładamy, że spółka przekroczy poziom 60 mln zł zysku netto – oczekują.

Prognoza analityków DM BDM zakłada, że w 2018 roku zysk netto Śnieżki wyniesie 61,7 mln zł przy przychodach sięgających 582,5 mln zł. W przyszłym roku zysk netto wzrośnie do 64,8 mln zł, a sprzedaż zwiększy się do 607,7 mln zł.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 1 sierpnia br., o godzinie 14.45. Powyższy materiał jest jedynie jej streszczeniem. Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie bdm.com.pl


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA