Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: 11 bit studios, CCC i Muza

Foto: Adobestock

1. 11 bit studios coraz bliżej poziomu 400 zł

Foto: GG Parkiet

Od lutego notowania akcji producenta gier poruszają się w kanale spadkowym. Zniżka zaczęła się z okolic 600 zł, a w minionym tygodniu cena zbliżyła się do 400 zł. Skala przeceny jest taka duża, że na wykresie aktywna jest formacja krzyża śmierci, utworzona przez długoterminowe średnie z 50 i 200 sesji. Czwartkowe zejście na nowe minimum trendu, stanowi sygnał jego kontynuacji, a będące w strefach neutralnych oscylatory MACD i RSI sugerują, że przestrzeń do zniżek wciąż jest niemała. W tym kontekście poziom 400 zł może nie wytrzymać zbyt długo.

2. CCC z postępującą niemocą przy średniej

Foto: GG Parkiet

Od czerwca kurs akcji obuwniczej spółki porusza się wzdłuż średniej z 50 sesji, a od lipca nie wyznaczył nowego szczytu hossy. W szerszym ujęciu czasowym kurs tworzy coś na wzór formacji bazy na wysokich poziomach. Niemoc trwa tak długo, że wspomniana średnia powoli przechyla się w dół, a jej 200-sesyjna odmiana znajduje się już w odległości 16 zł. W tym kontekście zawęża się pole manewru i rośnie ryzyko wybicia dołem. Gdy dzienna dwusetka zbliży się do ceny jeszcze bardziej, warto obserwować wykres CCC z większą uwagą.

3. Muza zmienia kierunek głównego trendu

Foto: GG Parkiet

Wydawnicza spółka nie grzeszy płynnością, ale na jej wykresie widać klarowny układ zwrotu. Od lipca cena porusza się w bok, a przy 6,7 zł można doszukiwać się formacji podwójnego szczytu. Ponadto w minionym tygodniu przy wyraźnie podwyższonym wolumenie cena spadła poniżej średniej z 50 sesji, a oscylator MACD zakręcił w dół nad linią 0. To wstępny sygnały zmiany trendu. Ich potwierdzeniem będzie pokonanie lokalnego dołka oddzielającego wspomniane szczyty. Mowa o poziomie 5,3 zł. Jest to najbliższe wsparcie i poziom sygnalny zarazem.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.