Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

CCC osuwa się krok za krokiem.

Foto: GG Parkiet

Akcje obuwniczego CCC tygodniami utrzymywały się w okolicach albo powyżej ceny 150 zł za sztukę. Na przełomie lipca i sierpnia spadły jednak nawet poniżej 130 zł. Może to oznaczać początek kolejnej silnej fali wyprzedaży, przypominającej to, co obserwowaliśmy w maju. Kurs CCC jest na wieloletnich minimach i jak na razie bykom będzie trudno znaleźć solidny punkt zaczepienia. By znaleźć wsparcie, kupujący muszą z pewnością wytężyć wzrok. Najbliższe pojawi się dopiero w okolicach poziomów z przełomu lat 2015 i 2016 r.

Cena akcji Dino po ustanowieniu rekordu może spaść.

Foto: GG Parkiet

 Akcje Dino Polska w ostatnich tygodniach dwa razy podchodziły do historycznego jak dotąd maksimum, które udało się ustanowić w połowie lipca. Kończyło się to jednak odwrotem. Następnie jednak kurs zatrzymywał się w okolicach 142 zł za walor. W ten sposób utworzył się kanał boczny. W końcówce tygodnia doszło jednak do wybicia dołem z tego kanału, co oczywiście może zwiastować nadejście korekty walorów tej gwiazdy GPW. Nawet gdyby do tego doszło, to pierwsze wsparcie jest dość blisko – w okolicach 135 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.