Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Altus TFI zawraca spod 2 zł i przebija średnią

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji funduszu poruszał się do marca w trendzie wzrostowym. Dwa miesiące temu dynamika wyhamowała i nie udało się pokonać 2 zł. Na wykresie można się nawet doszukiwać formacji podwójnego szczytu. Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem lekkiego naporu podaży. W efekcie kurs przebił w dół średnią z 50 sesji, a przebiciu towarzyszył podwyższony wolumen. RSI i MACD nie sygnalizują jeszcze wyprzedania. Niewykluczony więc dalszy spadek. Potencjalny cel to dzienna dwusetka, przebiegająca przy 1,22 zł.

2. Ten Square Games z zasięgiem na 300 zł?

Foto: GG Parkiet

Branża producentów gier pozostaje pod presją podaży. W rejestrze krótkich pozycji KNF do CDR i 11 bit dołączyła ostatnio tytułowa spółka. W efekcie kurs zaatakował 400 zł. A przypomnijmy, że spada z okolic 700 zł. Co więcej, w ujęciu szerokim między 700 i 500 zł można doszukać się formacji głowy z ramionami. Jej zasięg po wybiciu to potencjalnie 300 zł. A że kurs bez problemu przełamał już średnie z 50 i 200 sesji, to należy liczyć się z ryzykiem, że cena pogłębi spadek. Najbliższy opór jest w okolicy 500 zł, między wspomnianymi średnimi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.