REKLAMA
REKLAMA

Byki i Niedźwiedzie

Byki i Niedźwiedzie oraz Złote Portfele: nominacje w kategorii dom maklerski roku

parkiet.com

Wręczenie nagród „Byki i Niedźwiedzie" już 21 marca 2019 r. Kto jest nominowany? Kto wygrywał w poprzednich latach? Wszystko na ten naszych nagród: parkiet.com/byki

Jak wiadomo, rok 2018 był bardzo wymagający dla całego rynku kapitałowego, w tym także dla domów maklerskich. Branża musiała zmierzyć się z wieloma trudnościami, a mimo starała się nie zapominać o rozwoju biznesu. Z wieloma przeciwnościami mierzył się m.in. DM BOŚ, którego prezesem jest Radosław Olszewski. Mimo niekorzystnych trendów rynkowych firma wciąż ma bardzo mocną pozycję w sektorze inwestorów indywidualnych, dla których oferuje szeroką paletę usług (m.in. dostęp do rynków akcji, funduszy inwestycyjnych czy też rynku forex). DM BOŚ od kilku lat także walczy, z powodzeniem, w obszarze inwestorów instytucjonalnych.

Szeroką paletę usług dla wszystkich grup klientów oferuje także DM PKO BP, którego dyrektorem jest Filip Paszke. Dowodzona przez niego firma może pochwalić się m.in. najlepszym zespołem analitycznym na rynku maklerskim, który nie ogranicza się już tylko do analizy spółek z GPW.

Silnym zespołem analitycznym może pochwalić się również Erste Securities, którego członkiem zarządu jest Piotr Prażmo. Przedstawiciel Erste (Tomasz Duda) został wybrany na najlepszego analityka rynkowego bez podziału na kategorie. Erste, jako jedyne, wydało także rekomendację „sprzedaj" dla GetBacku na początku 2018  r.  Erste Securities to także nowe technologie i mocny nacisk m.in. na rozwój handlu algorytmicznego.

Nowa technologia odgrywa zresztą na rynku coraz większą rolę. W 2018 r. nowoczesną platformę transakcyjną udostępnił klientom CDM Pekao, którego szefem od kwietnia 2018 r. jest Piotr Teleon. CDM Pekao, mimo kilku zmian organizacyjnych, także może pochwalić się największą liczbą maklerskich punktów obsługi klienta.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA