Budownictwo

Polimex Mostostal: Puchnąca wycena

W zaledwie dwie sesje kurs budowlanej firmy wzrósł o blisko jedną trzecią, w środę akcje drożały do nawet 3,47 zł. Ostatni raz ponad 3 zł za walor płacono w styczniu 2019 r., a pandemia w marcu sprowadziła kurs do 1,17 zł.
Foto: parkiet.com

Giełdowi gracze wzięli Polimex w obroty po tym, jak firma przedterminowo spłaciła całość zadłużenia wobec banków, wynikającego z umowy restrukturyzacyjnej z 2012 r. Spłata długu pozwoliła na uzyskanie od PKO BP, BOŚ i Pekao 127 mln zł limitu gwarancyjnego, co zwiększy możliwości startowania w przetargach.

Większy oddech Polimeksowi daje też porozumienie z obligatariuszami, dzięki któremu termin wykupu papierów został przesunięty na lata 2024 (seria C) i 2026 (serie A i B). Obligacje również były wyemitowane w ramach restrukturyzacji zadłużenia osiem lat temu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.