Budownictwo

Negatywnie o Budimeksie

Według analityków Noble Securities akcje budowlanego potentata są przewartościowane. W związku z tym rekomendują redukowanie papierów spółki wyceniając je na 182,10 zł.
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Na zamknięciu czwartkowej sesji za walory Budimeksu płacono na rynku 219 zł.

W opinii autorów rekomendacji  Budimex okres dobrych wyników ma już za sobą i zakładają ich pogorszenie w kolejnych kwartałach i latach. - Oczekujemy, że presja kosztowa oraz zmiana miksu realizowanych kontraktów zmniejszy marżę w segmencie budowlanym. Skala spadku marży zależeć będzie od ostatecznej sytuacji na rynku podwykonawców oraz presji z ich strony, jak również presji na wzrost cen materiałów – wskazują analitycy.

Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami analityków, Budimex w 2018 i 2019 roku, podobnie, jak inni generalni wykonawcy, będzie musiał zmierzyć się z rosnącymi kosztami podwykonawców i materiałów. Ich zdaniem spadek marży będzie wynikał również ze zmiany miksu sprzedażowego – coraz mniej w przychodach będą ważyły kontrakty podpisywane na przełomie 2015/2016, a realizowane w 2016 i 2017 roku, kiedy to sytuacja podwykonawców zaczęła się dopiero powoli poprawiać.

Prognoza analityków Noble Securities zakłada, że w tym roku zysk netto Budimeksu wyniesie 427 mln zł przy przychodach ze sprzedaży sięgających 6 mld zł. W 2018 roku prognozują spadek zysku netto do 306 mln zł i sprzedaż na poziomie 6,6 mld zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły