Budownictwo

Trakcja PRKiI. Po restrukturyzacji spółka liczy na rozwój

– Proces restrukturyzacji Trakcji był bardzo skomplikowany i wielowymiarowy, głównie ze względu na skalę oraz liczbę zaangażowanych instytucji finansowych i doradczych.
Foto: materiały prasowe

Przeprowadziliśmy głównie restrukturyzację finansową, ale również operacyjną – mówi Paweł Nogalski, wiceprezes spółki. Jak podkreśla, w obecnej sytuacji rynku ważne było też utrzymanie dotychczasowych linii kredytowych i gwarancyjnych.

Trakcja finalizuje emisję akcji, natomiast obecnie trwają prace nad emisją obligacji zamiennych na akcje, skierowaną do Agencji Rozwoju Przemysłu, z której firma chce pozyskać 20 mln zł. – Łączna wartość wszystkich instrumentów finansowych wynosi około 1,2 mld zł, co daje możliwość udziału w kolejnych przetargach, których wiele jest obecnie ogłaszanych. Mamy możliwość sprawnego i terminowego realizowania podpisanych kontraktów, ale także rozwijania firmy – twierdzi Marcin Lewandowski, prezes Trakcji. Jego zdaniem grupa jest finansowo stabilna. W ramach kwoty 1,2 mld zł jest 120 mln zł dotychczasowych kredytów obrotowych, 163 mln zł nowych pożyczek i kredytów, w tym uwzględniających finansowanie pomostowe, blisko 60 mln zł z podniesienia kapitału oraz 850 mln zł linii gwarancyjnych. – Bardzo istotnym komponentem jest podniesienie kapitału. Złożyliśmy dokumenty w sprawie rejestracji nowej emisji akcji i liczymy, że stanie się to w ciągu miesiąca, choć nie jest to zależne od spółki – przewiduje Nogalski. Zarząd podkreśla, że warunki emisji obligacji zamiennych na akcje skierowane do ARP będą jeszcze doprecyzowywane. Potrzebna jest też zgoda walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.