Budownictwo

Archicom: Rekord przekazań, wysoka sprzedaż

W środę minie dokładnie rok, odkąd zarząd i główni akcjonariusze dewelopera postanowili rozpocząć przegląd opcji strategicznych – przy czym informacja o tej decyzji została ujawniona rynkowi dopiero na początku marca. Do zamknięcia tego wydania nie uzyskaliśmy komentarza o tym, na jakim etapie jest przedsięwzięcie.
Foto: materiały prasowe

Dla porównania giełdowy Budimex ogłosił przegląd opcji dla Budimexu Nieruchomości w lipcu ub.r., a pod koniec grudnia udzielił wyłączności negocjacyjnej jednemu z zainteresowanych przejęciem podmiotów.

Archicom to jednak nie korporacja, tylko firma rodzinna. W ciągu roku jej kurs wzrósł o 50 proc., do 24 zł. Akcjonariusze dostali też w listopadzie hojną dywidendę zaliczkową, po 2,53 zł na walor, co było interpretowane jako szykowanie spółki do sprzedaży.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.