Biznes i sport

Projekt #Bridge2success wystartował

W sobotę 27 października w siedzibie NOT w Warszawie odbył się Wieczór Inauguracyjny #Bridge2succes.
Inicjatywa#Bridge2succes

– To początek drogi prowadzącej do pierwszego w Polsce, największego na świecie, międzynarodowego turnieju brydżowego, który – rozgrywany w Warszawie – połączy jednocześnie graczy z całego świata przy pomocy platformy internetowej. Turniej zaplanowaliśmy na 11 maja 2019 r., ale to tylko jeden z naszych wielu pomysłów, dzięki którym chcemy popularyzować tę wspaniałą grę – mówił Grzegorz Chmielewski, prezes Fundacji Sztuka i Pasja.

Ponad 250 osób, wśród których byli m.in. biznesmeni, przedsiębiorcy oraz ludzie ze świata kultury i polityki, wysłuchało krótkich prelekcji o projekcie #Bridge2succes. Elżbieta Tomczuk, która jest wraz z Joanną Chmielewską współpomysłodawczynią #Bridge2succes, podkreślała, że to inicjatywa społeczna, której celem jest łączenie środowisk, wspieranie rozwoju kompetencji niezbędnych do osiągania sukcesu w życiu prywatnym, jak i w biznesie oraz zapobieganie chorobom cywilizacji poprzez grę w brydża. Wśród korzyści, jakie daje brydż wymieniła m.in. możliwość wykorzystania brydża, jako narzędzia do osiągania sukcesu w życiu, podniesienia atrakcyjności młodych na rynku pracy, budowania wizerunku firmy wśród kandydatów czy też osiąganie celów biznesowych poprzez rozwój kompetencji i dbanie o kondycję umysłową pracowników.

Brydż nie tylko uczy logicznego myślenia i podejmowania decyzji bez kompletu informacji, co przydaje się np. przy inwestowaniu, ale jest też świetną formą spędzania czasu. Mogli się o tym przekonać uczestnicy sobotniego eventu zorganizowanego przez Fundację Sztuka i Pasja przy wsparciu m.in. Polskiego Związku Brydża Sportowego. Część z nich wzięła udział w miniturnieju, w którym grali: profesjonaliści, menagerowie i amatorzy. Tylko w tym turnieju mogli oni zagrać z członkami kadry Polski juniorów w brydżu sportowym, wśród których były wicemistrzynie świata i mistrzowie Europy. Dla pierwszych trzech par oraz pary 13-tej w turnieju, w którym wystąpiło ponad 40 par przygotowano nagrody niespodzianki. Wieczór Inauguracyjny projektu #Bridge2succes uświetnił występ młodej skrzypaczki Marty Gębskiej i pianisty Jarka Kostki oraz zespołu Brass Federacja.

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet" jest patronem medialnym #Bridge2success.

DWIE

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.