REKLAMA
REKLAMA

Biura maklerskie

Brokerzy: Unijne regulacje odcisnęły piętno

Końcówka ubiegłego roku była wymagająca dla X-Trade Brokers. Jak wynika ze wstępnych wyników, firma w IV kwartale 2018 r. zarobiła na czysto 4,5 mln zł. W analogicznym okresie rok wcześniej zysk netto wyniósł 32,3 mln zł.
Foto: Bloomberg

Przychody spadły z 76,1 mln zł do 42,8 mln zł. W całym poprzednim roku przychody spółki wyniosły 288,3 mln zł wobec 274,6 mln zł w 2017 r. W dużej mierze tę poprawę broker zawdzięcza udanemu pierwszemu półroczu, w którym wypracował prawie 198 mln zł przychodów. W drugiej połowie roku XTB musiał się zmierzyć z unijnymi regulacjami, które m.in. ograniczyły maksymalny poziom dźwigni finansowej.

„Drugie półrocze 2018 r. przyniosło obniżenie przychodów do poziomu 90,4 mln zł, spokojniejszą sytuację na rynkach finansowych, niższą rentowność na lota (średnio 116 zł) oraz spadek wolumenu obrotu wyrażonego w lotach do 803 987 lotów. Jednym z istotniejszych czynników determinujących poziom

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA