REKLAMA
REKLAMA

Banki

Szykuje się wysyp nowych strategii największych polskich banków

Zacznie PKO BP. Po nim aktualizować strategie i podawać nowe cele finansowe będą Alior, Pekao, mBank i Millennium.
Adobestock

W najbliższych miesiącach przynajmniej kilka banków notowanych na GPW przedstawi nowe lub zaktualizowane strategie.

Ten i przyszły rok pod znakiem aktualizacji

PKO BP już od sierpnia ubiegłego roku zapowiada, że przedstawi aktualizację celów finansowych strategii na lata 2016–2020. Powód to wykonanie ich przed czasem, bo już w 2018 r. Przede wszystkim chodzi o osiągnięcie 10-proc. ROE i zdolności do wypłaty dywidendy (w tym roku do podziału trafiła już połowa zysku). Dobre wyniki były możliwe dzięki osiągniętym niższym od wyznaczonych kosztów ryzyka i wskaźnika kosztów do dochodów. Nowe cele finansowe już mogłyby zostać podane, ale przeszkodą wskazywaną przez bank była niepewność dotycząca hipotek frankowych i trudnej sytuacji niektórych banków. Dwa tygodnie temu prezes Zbigniew Jagiełło zapowiedział, że cele zostaną podane nie wcześniej niż na początku listopada. Lider polskiego sektora prawdopodobnie podniesie poprzeczkę pod względem ROE, bo zarząd przyznał, że w tym roku może udać się osiągnąć 11 proc. zwrotu z kapitałów. Prezes podkreślał, że pod względem strategicznych celów jakościowych bank zamierza kontynuować transformację cyfrową.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA