Banki

Zespół ekspertów da wskazówki w sprawie odpisów

Przedstawiciele banków, audytorów i nadzoru wypracują wspólne podejście do rezerw kredytowych.
Foto: Adobestock

– Jesteśmy na etapie budowania infrastruktury w sektorze, aby umieć odpowiednio zareagować na pogorszenie sytuacji finansowej klientów – mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku, który stoi na czele zespołu złożonego z przedstawicieli banków, nadzoru i firm audytorskich, zajmującego się podejściem do ryzyka kredytowego.

Bezprecedensowa sytuacja

Jednym z zadań tego zespołu jest wypracowanie standardu ujmowania rezerw kredytowych, których przybędzie z powodu pandemii koronawirusa. Wprawdzie sposób ujmowania rezerw określają międzynarodowe standardy rachunkowości, ale sytuacja jest nadzwyczajna z powodu m.in. ulg danych bankom w tym zakresie przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.