Analizy

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Boryszew, PZU i Millennium

Aktualizacja danych: 2.10.2020, godz. 15.30
Foto: Bloomberg

1. Boryszew z nowym minimum bessy

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji przemysłowej grupy porusza się w długoterminowym trendzie spadkowym. Lipcowa próba wyjścia nad średnie z 50 i 100 sesji zakończyła się fiaskiem i cena wróciła na ścieżkę bessy. Efekt jest taki, że w minionym tygodniu notowania spadły do 3,155 zł. To najniższy poziom od dekady. Zejście na nowe minima to klasyczny sygnał kontynuacji trendu. RSI(14) wszedł już w strefę wyprzedania, co może zapowiadać korektę. Jej zasięg wyznacza 50-sesyjna średnia, przebiegająca obecnie przy 3,45 zł. W ujęciu szerokim Boryszew należy jednak zdecydowanie do niedźwiedzi.

2. PZU o włos od marcowego dołka

Foto: GG Parkiet

Ubezpieczyciel, podobnie jak Boryszew, nie zdołał w ostatniej korekcie wyjść nad średnie z 50 i 100 sesji, co skutkowało zniżką w drugiej połowie września. W piątek cena dotarła w porywach do 24,11 zł, a więc znalazła się najniżej od 16 marca. Tego dnia został ustanowiony dołek po „covidowym załamaniu". Minimum tamtej sesji to 23,8 zł. Poziom ten stanowi najbliższe wsparcie. Jego przebicie będzie sygnałem do kontynuacji wyprzedaży. Ryzyko tej ostatniej zwiększa potencjał spadkowy widoczny na oscylatorach RSI(14) i MACD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.