Analizy

Paryż dla szukających dywidendowych okazji

Specjaliści podkreślają, że rynek francuski może być atrakcyjną alternatywą dla inwestorów szukających okazji poza granicami Polski.

Mimo że wiele spółek notowanych na giełdzie w Paryżu zmniejszyło dywidendę, rynek ten nadal jest interesujący. Można znaleźć firmy, które dzielą się z akcjonariuszami zyskiem ze stopą dywidendy na poziomie dwucyfrowym.

Foto: Shutterstock

Giełda w Paryżu dostarcza ciekawych propozycji dla inwestorów poszukujących spółek dzielących się z akcjonariuszami zyskiem. Średnia stopa dywidendy w ostatnich latach waha się w przedziale 3–4 proc., jednak nawet pomimo pandemii można znaleźć spółki, które oferują dwucyfrową stopę dywidendy.

Dwucyfrowa stopa dywidendy

Francuska giełda mocno ucierpiała z powodu koronawirusa i wciąż nie podniosła się z kolan. Licząc od początku roku, indeks CAC40 jest ponad 18 proc. pod kreską. Komisja Europejska prognozuje, że w tym roku PKB Francji spadnie o 10,6 proc., co jest jednym z najgorszych wyników na Starym Kontynencie. Mimo to w Paryżu notowanych jest wiele spółek, które posiadają ugruntowaną pozycję na międzynarodowych rynkach, dzięki czemu ich przychody są zdywersyfikowane i pozwalają na wypłatę dywidendy pomimo pandemii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.