Analizy

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: 3RGames, CD Projekt i Lena Lighting

Aktualizacja danych: 16.04.2021, godz. 14.30
Foto: Adobestock

1. 3RGames poniżej średnich kroczących

Foto: GG Parkiet

Od września 2020 r. kurs akcji producenta gier w technologii VR tworzył bazę w strefie 1,3–0,9 zł. Trend boczny był tak długi, że średnia z 50 sesji również przeszła w fazę marazmu, a ostatnio skierowała się w dół i jest coraz bliżej utworzenia krzyża śmierci z 200-sesyjną „siostrą". W minionym tygodniu notowania wysłały już sygnał ostrzegawczy. Kurs opuścił dołem wspomnianą bazę, przebił średnie i znalazł się na poziomie 0,77 zł, a więc najniżej od września 2020 r. Zapowiada się zmiana trendu, choć oscylatory sygnalizują możliwe krótkoterminowe odreagowanie.

2. CD Projekt kontynuuje trend spadkowy

Foto: GG Parkiet

Gamingowy gigant pokazał w czwartek szacunkowe wyniki za 2020 r. Dane nie spodobały się inwestorom. W piątek po południu kurs spadał nawet do 176,6 zł. To nowe tegoroczne minimum i najniższy poziom od lutego 2019 r. CD Projekt kontynuuje tym samym trend spadkowy, w cztery miesiące papiery potaniały o 62 proc. Na wykresie aktywny jest krzyż śmierci na średnich z 50 i 200 sesji, a ich linie cały czas się od siebie oddalają. Ponadto RSI jest w strefie neutralnej, a MACD porusza się w bok. Wygląda na to, że piątkowe zejście może nie być ostatnim.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.