Analizy

Byki roku, czyli sześć spółek z szansami na zwyżki...

Aktualizacja danych: 30.12.2020, godz. 13.00
Foto: Fotolia

1. Mercator z czterocyfrową stopą zwrotu

Foto: GG Parkiet

Producent rękawic medycznych to zdecydowanie numer jeden na GPW pod względem stopy zwrotu za 2020 r. W 12 miesięcy papiery podrożały z 9,95 zł do 414 zł, choć w porywach płacono za nie nawet 680 zł. Roczny wynik przekracza więc 4000 proc. Od połowy października kurs znajduje się w układzie korekty spadkowej. Jej aktualne dno to 340 zł. I jest to jednocześnie najbliższe wsparcie dla notowań. Cena oscyluje teraz między średnimi z 50 i 200 sesji, które wyznaczają kolejne istotne bariery cenowe na najbliższe tygodnie.

2. Biomed-Lublin gasnącą gwiazdą covidowej hossy

Foto: GG Parkiet

Akcje medycznej spółki, licząc do środowego przedpołudnia, przyniosły w 2020 r. stopę zwrotu 679 proc. To drugi wyniki po Mercatorze. I podobnie jak krakowska spółka, tak i lubelska była beneficjentem pandemii. W odróżnieniu jednak od Mercatora, Biomed do końca roku pogłębiał dno korekty. Cena przebiła w dół średnią z 200 sesji i dotarła w porywach do 7,58 zł. A przypomnijmy, że zniżka zaczęła się z pułapu 32,8 zł. W rok 2021 BLM wchodzi więc z aktywnymi sygnałami sprzedaży, choć RSI i MACD sygnalizują już silne schłodzenie. Najbliższe wsparcie to 7 zł, a oporami są średnie z 50 i 200 sesji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.