Akademia Parkietu

Jak wykorzystać potencjał sygnalistów w dobie koronawirusa?

Jarosław Grzegorz Associate Partner, EY Polska

Foto: materiały prasowe

W jaki sposób koronawirus wpłynął na aktywność sygnalistów?

Sytuacja pandemii Covid-19, podobnie jak kryzysów gospodarczych czy klęsk żywiołowych, burzy status quo na wielu płaszczyznach, w tym społecznej i gospodarczej. Aktualnie obserwujemy zmiany – nowe narzędzia i wypracowane awaryjnie rozwiązania – które już na stałe wpiszą się zapewne w kanon nowej codzienności biznesowej. W tym kontekście, na aktywność sygnalistów warto spojrzeć w dwóch płaszczyznach: jakościowej i ilościowej. Przez jakościową rozumiemy przede wszystkim przedmiot zgłaszanych nadużyć. Myśląc o ilościowej, bierzemy pod uwagę wahania liczby zgłaszanych podejrzeń nadużyć, z uwzględnieniem aspektów mających na nią wpływ, takich jak ograniczona możliwość obserwacji nadużyć, dostępność narzędzi do ich zgłaszania oraz czynniki psychologiczne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.